UDSTILLINGER / INTERNATIONAL CAT SHOW 07+08.04.2018

Lynghallen, Søndre Boulevard, 7200 Grindsted


D O M M E R E


Anne Paloluoma
123C
Finland

Boris Lupan
123C
Rusland

Michael Edstrom
12 D
Sverige

Laura Scholten
B234
Holland

RESULTATER

07.04.18 Full Resultater' List Judges reports : Kategori 1 Kategori 2 Kategori 3 Kategori 4
08.04.18 Full Resultater' List Judges reports : Kategori 1 Kategori 2 Kategori 3 Kategori 4
08.04.18 - SØNDAG's Resultater are generated 11.04.18 / 20:59:23
Nr
Kattens navn
S
EMSnr
Cl
Resultat
BIS
Ejer
3CH N* Avonlea Dream's Hortensia01EXO e 2207 Ex1 CACIB   Ese Elisabeth
9CH DiKeRo's Lancelot10PER n07 Ex1 CACIB Adult BIS Billing Jørgen
10PR SE* Abraxas Money Penny01PER f08 Ex1 CAPIB Neuter BIS Nielsen Lenette
11SE* Hagabodas Rouge One01PER f11 Ex1 Junior BIS Billing Jørgen
12CH N* Avonlea Dream's Oliver10PER ns07 Ex1 CACIB   Ese Elisabeth
20GIC DK Lai-An's Special Edition10PER e 21 3303 Ex1 CACS   Andersen Lailah
22IP&SC NO* Hekneby Cats Prince Charles10RAG n06 Ex1 CAGPIB   Robertsen Caroline
23IT* Anysbluevelvet Charlie Chaplin10RAG n09 Ex1 CAC   Farrugia Anita
24DK Rags of Silk Leizu Liquorice10RAG n11 Ex1   Djaba Mette
25DK Big-Bang Planet Venus01RAG a11 Ex1   Jonassen Susan
26Tandor Ameleony *PL10RAG n 2109 Ex1 CAC   Helleberg Sørensen Anne Maria
27DK Cat2Be Kingdom Of Kaffa10RAG n 2111 Ex1   Pape Kirsten
28IC Mulan Cat Carlo Rossi *PL10RAG n 0305 Ex1 CAGCIB   Napel Annalies
29PR&GIC Velvet Dream Constantina Cats for Miss Cindies10RAG n 0308 Ex1 CAPIB Neuter BIS Helleberg Sørensen Anne Maria
32DK Jaquet Noma01RAG n 0309 Ex1 CAC Adult NOM Rasmussen Connie
34NO* Rag Luceritos Pascal10RAG n 0312 Ex1 BIVKitten BIS Robertsen Caroline
35DK Seierø's Fantasy Illusion10RAG n 0312 Ex2   Eltong Dorthe Seierø
38DK Rags Of Silk Leizu Lollipop01RAG n 0411 Ex1   Slot Anneth
39DK Cassiora's Chanel01RAG n 0412 Ex1   Jørgensen Simone Elmholt
41DK Rags of Silk Mulberry Mateo10RAG a 0311 Ex1 BIVJunior NOM Djaba Mette
42N* Diadem's Kira Sollis01RAG a 0311 Ex1   Jensen Marianne Kjær
43DK Maine Malawi's Blue Hawaii01RAG a 0312 Ex1   Thisted Thor
44DK Seierø's Fantasy Romance01RAG a 0312 Ex2   Eltong Dorthe Seierø
48DK Seierø's Fantasy Dream10RAG a 03 2112 Ex1 Kitten NOM Eltong Dorthe Seierø
51DK Elmehøj Diva01SBI a09 Ex1 CAC   Mikkelsen Lissy
53DK Wehnert's Idaho Potato10SBI b09 Ex1 CAC   Johnsen Gitte
54IC Elmehøj Belle Fleur01SBI c05 Ex1 CAGCIB Adult BIS Mikkelsen Lissy
55CH DK Nicojama's Tonto10SBI c07 Ex1 CACIB   Agerskov Michael
57SP DK Anakhita Dee-Jay10SBI a 2102 PH Neuter NOM Johnsen Gitte
58IP&SC NO* Hekneby Cats Prince Charles10RAG n17 I Veteran BIS Robertsen Caroline
60 DK Coogan's Link10MCO n (I)10 abs   Glem Lene
61GIC DK Sivkjær's Milky Way01MCO n 03 (II)03 Ex1 CACS   Sivkjær Helle
63SP&SC DK Thunderball's Tiger Lilly DVM DSM01MCO n 23 (III)02 PH Neuter BIS Sivkjær Helle
64PR Camicoons Tiramisu10MCO n 22 (III)08 Ex1 CAPIB Neuter NOM Jeppesen Toni
65DK Sivkjær's MarkTwain10MCO n 22 (III)09 Ex1 CAC   Rasmussen Susanne
67Coogan's Popeye the Sailor10MCO n 22 (III)11 abs   Glem Lene
69NW'17 SP DK Sivkjær's Cuba Libre, JW10MCO n 03 22 (IV)02 PH Neuter BIS Usbeck Mette
70DK Sivkjær's Claba Coon10MCO n 03 22 (IV)11 Ex1   Sivkjær Helle
72SC Hazard Villa Park *PL DVM10MCO e 22 (V)01 PH Adult BIS Sivkjær Helle
73IC DK Sivkjær's Kamikazee01MCO f 03 22 (VI)05 Ex1 CAGCIB Adult BIS Sivkjær Helle
74Thomanis Bastion10NFO n 09 (II)09 Ex1 CAC   Carstensen Helene
75DK Guldal's Farmer Smurf10NFO a 02 64 (II)12 Ex2   Hansen Linda Guldal
76DK Guldal's Hunter Smurf10NFO a 09 (II)12 Ex1   Hansen Linda Guldal
78GIC DK Rebi Cats Elvira Madigan01NFO n 09 23 (IV)03 Ex1 CACS   Hansen Rikke Thingholm
79CH DK Silverleafs Take A Chance On Me10NFO n 01 21 62 (IV)07 Ex1 CACIB   Robdrup Pia & Michael
81PR&IC DK ZACS Miss MoneyPenny01NFO n 09 23 (IV)08 Ex1 CAPIB Neuter NOM Olin Camilla
83DK Wendelboe's Betty01NFO n 03 23 (IV)11 Ex1   Andersen Dorthe Wendelboe
86DE* Muffin's Galates10NFO d 22 (V)12 Ex1   Søndergaard Annette
90DK DeliCat's Baby Love01NFO f 03 22 (VI)11 Ex1 Junior NOM Hansen Rikke Thingholm
92DK Colletto's Lonesome Rider10NFO e 09 23 (VI)12 Ex1   Ipsen Marija & Dennis Kulager
93DK Silverleaf's Earth Quake10NFO ns 01 21 62 (VIII)12 Ex1   Søndergaard Annette
94SE* Prana's Pumpkin01NFO g 09 22 (VI)12 Ex1 BIV  Olin Camilla
96DK SilverRoses Gabriel10NFO ns 23 (VII)09 Ex1 CAC   Lorentzen Anja Rose
97Muffin's Greywind10NFO ns (VII)12 Ex1   Mårtensson Susanne
98IC SE* Pax' Julius JW10NFO ns 01 21 62 (VIII)05 Ex1 CAGCIB Adult NOM Søndergaard Annette
99IP&IC DK Chrisycats Kiwi01NFO fs 09 24 (VIII)06 Ex1 CAGPIB   Vejlø Mie
101DK SilverRoses Donatella01NFO fs 02 21 62 (VIII)09 Ex2   Lorentzen Anja Rose
102DK Silverleaf's Tequila Sunrise01NFO fs 09 23 (VIII)09 Ex1 CAC   Søndergaard Annette
103Thomanis Chai01NFO ns 01 21 62 (VIII)12 Ex1 Kitten BIS Dahl Annie
104DK Robdrups The Only One10NFO w 63 (IX)09 Ex1 CAC   Robdrup Pia & Michael
105SE* Tofskatten's Perfect Day10NFO w 64 (IX)11 Ex1 Junior BIS Hansen Linda Guldal
106GIC Volga Onix Gloria *RU01SIB n 24 (III)03 Ex1 CACS   Kristensen Anette
107DK Guldal's Kuld NFO16 I Litter BIS Hansen Linda Guldal
108SP&SC DK Thunderball's Tiger Lilly DVM DSM01MCO n 23 (III)18 I Pensionist BIS Sivkjær Helle
110Budyn Bueno10BLH ns 1209 Ex1 CAC   Pedersen Helle
112IC Baheras Wb Oer-Yan JW10BML ns 12 31 (I)05 Ex1 CAGCIB   Helmer Barbro
115IC Clio01BSH w 6205 Ex1 CAGCIB   Lersveen Lena
118Juliette Empire og CAT01BSH a09 Ex1 CAC   Lersveen Lena
120DK Lady Xiera's Habibi01BSH a09 abs   Larsen Pia Skaarup
122Penelope Nalim01BSH a11 Ex1   Ejlersen Martine
123DK Cats By M Luna01BSH a12 Ex1 BIV  Østergaard Marianne
124DK Lady Xieras Dagmar01BSH b09 abs   Larsen Pia Skaarup
126IP Lurardmis Djemba-Djemba10BSH e 2406 Ex1 CAGPIB Neuter BIS Bertelsen Merete & Aage
127Maximus von Blau Prinz10BSH e09 Ex1 CAC   Bertelsen Merete & Aage
128CH DK Dreambear's Alexa of Madonna01BSH g07 Ex1 CACIB   Jonas Susanne S.
129Dreambear's Bea Brielle01BSH g11 Ex1 Junior NOM Jonas Susanne S.
130Adorable Amber Diamond Regnum01BSH o11 Ex1   Ejlersen Martine
134DK Byriel's I'm so Cute10BSH a 0309 Ex1 CAC Adult NOM Jonas Susanne S.
136Crystal Flame's Eagle Cry10BSH c 02 6211 Ex1   Jonas Susanne S.
137Nadikat's Jezabell01BUR b09 Ex1 CAC BIVAdult BIS Schou Anne-Grethe
138Lumumba of Magicat10BUR b11 Ex1   Høyer Lise
139Nay Nay of Magicat01BUR b11 Ex1 Junior BIS Høybye Helle
140CH Sydow's Amelia Earhart01BUR c07 Ex1 CACIB Adult NOM Ramm Nina & David
141Nadikat's Miss Soffi01BUR f12 Ex1 Kitten BIS Schou Anne-Grethe
142CH Sydow's Duchess01BUR g07 Ex1 CACIB   Ramm Nina & David
143IP DK Sydow's Helena Rubinstein01BUR h06 Ex1 CAGPIB Neuter BIS Ramm Nina & David
144IP NO* Plushies Emina01BUR h06 Ex2   Ibsen Egil & Ann
145PR&SC N* RGJ Cat's Alenushka JW DVM DSM01KBL n 24 (I)08 Ex1 CAPIB Neuter NOM Furholt Galina
146N* RGJ Cat's Jagoza01KBS n 24 (I)12 Ex1 Kitten NOM Furholt Galina
149IC Hindkjær's Olav10OCI n 2405 Ex1 CAGCIB Adult BIS Hindkjær Marianne & Lars
150IC Hindkjær's Olufa01OCI n 2405 Ex1 CAGCIB   Hindkjær Marianne & Lars
151PR DK Hindkjær's Nanna01OCI c 2408 Ex1 CAPIB   Kanstrup Kirsten H
152BE* Ocicats Stars Calandra01OCI ns 2411 Ex1   Wilson Katrin
155SC RU* Shadeabv Double O Seven of Tacovilla JW10ABY n01 PH BIVAdult BIS Roth Marianne
158Zansibar aus Abusir JW01ABY n09 Ex1 CAC   Jensen Bjørn
159Hunehulen Isa Dora01ABY n09 Ex2   Dalsgaard Laust
161DK Taco Villa Honey Ryder01ABY n12 Ex1 Kitten BIS Roth Marianne
163CH Nature's Electra01ABY a07 Ex1 CACIB   Nielsen Majbritt
164DK Taco Villas Tiffany Case01ABY o12 Ex1   Roth Marianne
165GIC PurPuraus Abusir10ABY p03 Ex1 CACS   Slot Pia
168DK Ginaby's Fogna01ABY ns11 Ex1 Junior NOM Nielsen Majbritt
169SC SE* Klelofts Zoritza av Smarrygol01CRX n (I)01 PH Adult NOM Loftunger Klein May
172Katzwijm's Aafje Heijnis01OSH a09 abs   Nissen Erik
173IC UA* Meori King Keyson10OSH b05 abs   Nissen Erik
174HU* Shagio-Chen Charming Havana10OSH b11 Ex1 Junior BIS Qvick Susanne
176WW'15 SW' NW' SC Cross-Bow Crest Intermezzo JW DSM10OSH b 2501 PH Adult NOM Olin Camilla
178SP&SC SE* Ivanthes Eeenya01OSH f 03 2402 PH Neuter BIS Olin Camilla
179Kind of Blue Camelion10RUS11 abs   Malevitch Maria
180DK Malevitch Ballroom Blitz Cleo10RUS12 abs   Malevitch Maria
181CH DK Skuld Mardola01SIA n07 abs   Qvick Susanne
182GIC Delicato von Imporio *A JW10SIA e 2103 Ex1 CACS   Olin Camilla
183WW'15 SW' NW' SC Cross-Bow Crest Intermezzo JW DSM10OSH b 2517 abs   Olin Camilla
184SP&SC SE* Ivanthes Eeenya01OSH f 03 2417 I Veteran BIS Olin Camilla
185Karlsson10HCL14 II   Nielsen Maj-Britt & Ejgil
186Bertram10HCS14 I HouseCat BIS Sørensen Karin
187Dakota10HCS14 III   Sørensen Karin
189Pippi01HCS14 IV   Nielsen Maj-Britt & Ejgil
190DK Dan-Queen Lilje01NFO n 01 21 64 (IV)12 Ex1 BIVKitten NOM Ellgaard Dorthe
191IC DK Dan-Queen Fine01NFO n 09 (II)05 Ex1 CAGCIB Adult NOM Ellgaard Dorthe
192DK Kitura's Rosemary01NFO n 09 23 (IV)12 Ex2   Schærff Jensen Pia
193GIC DK Cat2Be Friends Joey Tribbiani10RAG d 04 2103 Ex1 CACS Adult NOM Jacobsen Dorina Coco

 

© BLP 2018-2018