UDSTILLINGER / INTERNATIONAL CAT SHOW 07+08.04.2018

Lynghallen, Søndre Boulevard, 7200 Grindsted


D O M M E R E


Anne Paloluoma
123C
Finland

Boris Lupan
123C
Rusland

Michael Edstrom
12 D
Sverige

Laura Scholten
B234
Holland

RESULTATER

07.04.18 Full Resultater' List Judges reports : Kategori 1 Kategori 2 Kategori 3 Kategori 4
08.04.18 Full Resultater' List Judges reports : Kategori 1 Kategori 2 Kategori 3 Kategori 4
07.04.18 - LØRDAG's Resultater are generated 09.04.18 / 20:57:26
Nr
Kattens navn
S
EMSnr
Cl
Resultat
BIS
Ejer
1DK Zotlove's Marie01EXO n09 Ex1 CAC   Mortensen Tina Bek
2DK Zotlove's Duchess01EXO n 2209 Ex1 CAC   Mortensen Tina Bek
4PR Patula's cats Athene01EXO g 2208 Ex1 CAPIB   Hedegaard Peter
5Patula's cats Stelina01EXO g 0309 Ex1 CAC   Hedegaard Peter
6IC Pigalop's Bomb Bastic10EXO n 03 2405 Ex1 CAGCIB   Petersen Bettina
7DK Pigalop's Tiger's Eye10EXO b 01 21 6211 Ex1   Mortensen Tina Bek
8Pigalop's Amber01EXO d 02 21 6111 Ex1   Petersen Bettina
9CH DiKeRo's Lancelot10PER n07 Ex1 CACIB Adult BIS Billing Jørgen
11SE* Hagabodas Rouge One01PER f11 Ex1 Junior BIS Billing Jørgen
13IC Well-Done's For Evigt01PER ns 22 6205 Ex1 CAGCIB   Andersen Anne Marie
14IC Well-Done's Muffin01PER n 2205 Ex1 CAGCIB   Andersen Anne Marie
15CH DK Hidaya's Steven10PER d 02 6207 Ex1 CACIB   Asger-Olsen Tove
16CH Hidaya's Nala01PER d 02 6207 Ex1 CACIB   Asger-Olsen Tove
17CH DK Hidaya's Ofelia01PER g 02 6207 Ex1 CACIB   Asger-Olsen Tove
18SP DK Dogel's Lille Ida01PER g 0302 PH Neuter BIS Dogel Anni
19CH DK Namylo's Silke01PER g 0307 Ex1 CACIB Adult NOM Dogel Anni
20GIC DK Lai-An's Special Edition10PER e 21 3303 Ex1 CACS   Andersen Lailah
21Nicole Fleur de Mireille01PER g 21 3309 Ex1 CAC   Jørgensen Mette Lysgaard
22IP&SC NO* Hekneby Cats Prince Charles10RAG n08 Ex1 CAPIB Neuter NOM Robertsen Caroline
23IT* Anysbluevelvet Charlie Chaplin10RAG n09 Ex1 CAC   Farrugia Anita
24DK Rags of Silk Leizu Liquorice10RAG n11 Ex1   Djaba Mette
25DK Big-Bang Planet Venus01RAG a11 Ex1   Jonassen Susan
28IC Mulan Cat Carlo Rossi *PL10RAG n 0307 Ex1 CACIB   Napel Annalies
30DK Colletto's Gogo01RAG n 0309 Ex3   Duedahl Tina
31DK Jaquet Josephine Nordhaven01RAG n 0309 Withdrawn   Holm Birgitte & Jens Glerup
32DK Jaquet Noma01RAG n 0309 Ex2   Rasmussen Connie
33SE* Lil'Magics Aimable Amie01RAG n 0309 Ex1 CAC Adult BIS Bronke Jesper & Susanne
34NO* Rag Luceritos Pascal10RAG n 0312 Ex1 BIVKitten BIS Robertsen Caroline
35DK Seierø's Fantasy Illusion10RAG n 0312 Ex2   Eltong Dorthe Seierø
36DK Nordhaven's Abigail01RAG n 0312 Ex1   Holm Birgitte & Jens Glerup
37Vandoll Rumble Romeo10RAG n 0411 Ex1   Skals Helle
38DK Rags Of Silk Leizu Lollipop01RAG n 0411 Ex1 BIV  Slot Anneth
39DK Cassiora's Chanel01RAG n 0412 Ex1   Jørgensen Simone Elmholt
40CH Of Moonlight Dolls Jay10RAG a 0307 Ex1 CACIB   Clausen Heidi Schlaikjer
41DK Rags of Silk Mulberry Mateo10RAG a 0311 Ex1 BIVJunior NOM Djaba Mette
42N* Diadem's Kira Sollis01RAG a 0311 Ex1   Jensen Marianne Kjær
43DK Maine Malawi's Blue Hawaii01RAG a 0312 Ex1 Kitten NOM Thisted Thor
44DK Seierø's Fantasy Romance01RAG a 0312 Ex2   Eltong Dorthe Seierø
45CH DK Big-Bang KuiperBelt Sedna01RAG a 0407 Ex1 CACIB   Clausen Heidi Schlaikjer
46DK Melodic Aura Dazzling Dawn01RAG a 0411 Ex1   Clausen Heidi Schlaikjer
47DK Fjordbækken’s Mynte01RAG g 0411 Ex1   Bronke Jesper & Susanne
48DK Seierø's Fantasy Dream10RAG a 03 2112 Ex1   Eltong Dorthe Seierø
49CH Morgan von gott10SBI n09 Ex1 CAC   Mikkelsen Nanna & Flemming
50IP DK Waldina's Enzo10SBI a06 Ex1 CAGPIB   Berg Juler Ninna
52Lindow's Ipod10SBI a11 Ex1   Trane Maiken & Brian
53DK Wehnert's Idaho Potato10SBI b09 Ex1 CAC   Johnsen Gitte
55CH DK Nicojama's Tonto10SBI c09 Ex1 CAC   Agerskov Michael
56Family's Eternity01SBI n 2111 Ex1   Mikkelsen Nanna & Flemming
57SP DK Anakhita Dee-Jay10SBI a 2102 PH Neuter BIS Johnsen Gitte
58IP&SC NO* Hekneby Cats Prince Charles10RAG n17 I Veteran BIS Robertsen Caroline
59 DK Crane Coon's Baghera10MCO n (I)10 Ex1 CAP Neuter NOM Jensen Elisa
60 DK Coogan's Link10MCO n (I)10 abs   Glem Lene
61GIC DK Sivkjær's Milky Way01MCO n 03 (II)03 Ex1 CACS Adult NOM Sivkjær Helle
62Engtoftegård's Alma01MCO n 03 (II)11 Ex1   Jørgensen Helle
63SP&SC DK Thunderball's Tiger Lilly DVM DSM01MCO n 23 (III)02 PH Neuter BIS Sivkjær Helle
65DK Sivkjær's MarkTwain10MCO n 22 (III)09 Ex1 CAC   Rasmussen Susanne
66 WestpriceCats Logan Wolverine10MCO a 22 (III)10 Ex1 CAP   Jensen Bente
67Coogan's Popeye the Sailor10MCO n 22 (III)11 abs   Glem Lene
68DK Sivkjær's Christian Dior10MCO n 23 (III)12 Ex1   Jørgensen Helle
69NW'17 SP DK Sivkjær's Cuba Libre, JW10MCO n 03 22 (IV)02 PH Neuter BIS Usbeck Mette
70DK Sivkjær's Claba Coon10MCO n 03 22 (IV)11 Ex1 Junior NOM Sivkjær Helle
71Zion Coon's Dakota01MCO n 03 22 (IV)11 Ex1   Trane Maiken & Brian
72SC Hazard Villa Park *PL DVM10MCO e 22 (V)01 PH Adult NOM Sivkjær Helle
73IC DK Sivkjær's Kamikazee01MCO f 03 22 (VI)05 Ex1 CAGCIB   Sivkjær Helle
75DK Guldal's Farmer Smurf10NFO a 02 64 (II)12 Ex1   Hansen Linda Guldal
76DK Guldal's Hunter Smurf10NFO a 09 (II)12 Ex2   Hansen Linda Guldal
77CH DK Tumlings Firestar01NFO n 24 (III)07 Ex1 CACIB   Hansen Hanne
80DK Harmakhet's Right On01NFO n 09 24 (IV)09 Ex1 CAC   Niemann Yvonne
81PR&IC DK ZACS Miss MoneyPenny01NFO n 09 23 (IV)10 Ex1 CAP Neuter NOM Olin Camilla
82SE* Viento's Feeling Fuzzy10NFO n 09 23 (IV)11 Ex1 BIVJunior BIS Bondesen Dorthe & Thomas
84DK Silverleaf's Avalanche10NFO n 01 21 62 (IV)12 Ex1   Hansen Christina
85DK Nemador's Dream Catcher01NFO a 09 22 (IV)12 Ex2   Andersen Gitte Strøjer
86DE* Muffin's Galates10NFO d 22 (V)12 Ex1 Kitten NOM Søndergaard Annette
87GIP DK Kvitfjell's Ice Cream10NFO e 09 23 (VI)04 Ex1 CAPS   Andersen Anette & John
88IC DK Kvitfjell's Ice Cute01NFO g 09 23 (VI)05 Ex1 CAGCIB   Andersen Anette & John
89N* Fodnaheia's Harper Seven01NFO f 09 22 (VI)09 Ex1 CAC   Andersen Gitte Strøjer
91DK Achilla Layla's Dundee10NFO e 09 (VI)12 Ex1   Jensen Helene Vedel
92DK Colletto's Lonesome Rider10NFO e 09 23 (VI)12 Ex2   Ipsen Marija & Dennis Kulager
93DK Silverleaf's Earth Quake10NFO ns 01 21 62 (VIII)12 Ex1   Søndergaard Annette
94SE* Prana's Pumpkin01NFO g 09 22 (VI)12 Ex1 BIV  Olin Camilla
95CH SE* Holy Smoke's Rusty Cage10NFO ns 24 (VII)07 Ex1 CACIB   Lorentzen Anja Rose
96DK SilverRoses Gabriel10NFO ns 23 (VII)09 Ex1 CAC BIV  Lorentzen Anja Rose
97Muffin's Greywind10NFO ns (VII)12 Ex1   Mårtensson Susanne
98IC SE* Pax' Julius JW10NFO ns 01 21 62 (VIII)05 Ex1 CAGCIB BIVAdult BIS Søndergaard Annette
100DK Caycia's Wynono Gawonii10NFO ds 09 22 (VIII)09 Ex1 CAC   Niemann Yvonne
101DK SilverRoses Donatella01NFO fs 02 21 62 (VIII)09 Ex1 CAC   Lorentzen Anja Rose
102DK Silverleaf's Tequila Sunrise01NFO fs 09 23 (VIII)09 Ex2   Søndergaard Annette
103Thomanis Chai01NFO ns 01 21 62 (VIII)12 Ex1 Kitten BIS Dahl Annie
105SE* Tofskatten's Perfect Day10NFO w 64 (IX)11 Ex1   Hansen Linda Guldal
106GIC Volga Onix Gloria *RU01SIB n 24 (III)03 Ex1 CACS Adult BIS Kristensen Anette
107DK Guldal's Kuld NFO16 I Litter BIS Hansen Linda Guldal
108SP&SC DK Thunderball's Tiger Lilly DVM DSM01MCO n 23 (III)18 I Pensionist BIS Sivkjær Helle
109Agoorawild Pamela01BEN n 2409 Ex1 CAC   Dyssegaard Susanne Sonne & Arthur
111Gaia v.d Kleinen Hexen01BLH ny 1109 Ex1 CAC   Pedersen Helle
112IC Baheras Wb Oer-Yan JW10BML ns 12 31 (I)05 Ex1 CAGCIB Adult BIS Helmer Barbro
113IC Liza Du Madison *FR01BML ns 11 31 (I)05 Ex1 CAGCIB   Aggersbøl Bent & Anni
114IP&IC Jack Sparrow af Misapotanien10BML ns 12 (I)06 Ex1 CAGPIB Neuter BIS Aggersbøl Bent & Anni
115IC Clio01BSH w 6207 Ex1 CACIB   Lersveen Lena
116CH Amor Fabijansky10BSH a07 Ex1 CACIB BIV  Ejlersen Martine
117PR DK Krogbæk's Chanel01BSH a08 Ex1 CAPIB Neuter NOM Christensen Kurt
118Juliette Empire og CAT01BSH a09 Ex2   Lersveen Lena
119DK Krogbæk's Catherina01BSH a09 Ex1 CAC   Christensen Kurt
121PR DK Barsøe's Baloo10BSH a10 Ex1 CAP   Hedegaard Hanne
122Penelope Nalim01BSH a11 Ex1 Junior BIS Ejlersen Martine
125Jaguar of Perla Poludnia10BSH c11 abs   Henriksen Annette
126IP Lurardmis Djemba-Djemba10BSH e 2406 Ex1 CAGPIB Neuter NOM Bertelsen Merete & Aage
127Maximus von Blau Prinz10BSH e09 Ex1 CAC Adult NOM Bertelsen Merete & Aage
130Adorable Amber Diamond Regnum01BSH o11 Ex1   Ejlersen Martine
131 Quintin Euphory *CZ10BSH ns 1110 Ex1 CAP   Poulsen Silvia K
132Snowvillage Symphony01BSH ns 1111 Ex1 Junior NOM Poulsen Silvia K
133 Aliviero Homa Hamster10BSH ay 1110 Ex1 CAP   Knudsen Inge Lise
135Goldie von Briski* DNK01BSH a 0312 Ex1   Nielsen Vivi
137Nadikat's Jezabell01BUR b09 Ex1 CAC BIVAdult BIS Schou Anne-Grethe
138Lumumba of Magicat10BUR b11 Ex1   Høyer Lise
139Nay Nay of Magicat01BUR b11 Ex1   Høybye Helle
141Nadikat's Miss Soffi01BUR f12 Ex1 Kitten BIS Schou Anne-Grethe
142CH Sydow's Duchess01BUR g07 Ex1 CACIB Adult NOM Ramm Nina & David
143IP DK Sydow's Helena Rubinstein01BUR h06 Ex1 CAGPIB   Ramm Nina & David
144IP NO* Plushies Emina01BUR h08 Ex1 CAPIB   Ibsen Egil & Ann
145PR&SC N* RGJ Cat's Alenushka JW DVM DSM01KBL n 24 (I)08 Ex1 CAPIB   Furholt Galina
146N* RGJ Cat's Jagoza01KBS n 24 (I)12 Ex1 Kitten NOM Furholt Galina
147IP DK Malevitch Hot Spot Dottie01MAU ns 2406 Ex1 CAGPIB   Simm Kristiina
148Lord MauAlSahraa Schamway *CZ10MAU ns 2409 Ex1 CAC   Simm Kristiina
153IP Lykken Curly Tsarina01SRL n (I)06 Ex1 CAGPIB Neuter BIS Pedersen Ivan
154Sofa Tigers Michigan10SRS e (III)09 Ex1 CAC   Andresen Vivian
155SC RU* Shadeabv Double O Seven of Tacovilla JW10ABY n01 PH BIVAdult BIS Roth Marianne
156IC RU* Des Cavalier Tamina of Wijelo01ABY n05 Ex1 CAGCIB   Winther-Jensen Lone
157IC DK Wimmerhales Coeur de Lionne01ABY n07 Ex1 CACIB   Løhr Anne
158Zansibar aus Abusir JW01ABY n09 Ex1 CAC   Jensen Bjørn
159Hunehulen Isa Dora01ABY n09 Ex2   Dalsgaard Laust
160Wijelo's Lord Leonardo10ABY n12 Ex1   Winther-Jensen Lone
161DK Taco Villa Honey Ryder01ABY n12 Ex1   Roth Marianne
162GIP Wimmerhales Blue Vixen01ABY a04 Ex1 CAPS Neuter NOM Thomsen Margit Bøgeskov
163CH Nature's Electra01ABY a07 Ex1 CACIB   Nielsen Majbritt
164DK Taco Villas Tiffany Case01ABY o12 Ex1 Kitten BIS Roth Marianne
165GIC PurPuraus Abusir10ABY p03 Ex1 CACS   Slot Pia
166SP Luna-Tick's Grisling DSM10ABY p15 Out of Comp   Seifert-Thorsen Marianne & Lars
167IC Very Last Lunatic Erta Alle *PL10ABY p15 Out of Comp   Seifert-Thorsen Marianne & Lars
168DK Ginaby's Fogna01ABY ns11 Ex1 Junior NOM Nielsen Majbritt
169SC SE* Klelofts Zoritza av Smarrygol01CRX n (I)01 PH Adult BIS Loftunger Klein May
170GIC SE* Yngsjökattens Angelina JW01OSH n03 abs   Madsen Maria
171IP Battlefields Zac10OSH n06 Ex1 CAGPIB Neuter BIS Lerche Vibeke
172Katzwijm's Aafje Heijnis01OSH a09 abs   Nissen Erik
173IC UA* Meori King Keyson10OSH b05 Ex1%   Nissen Erik
174HU* Shagio-Chen Charming Havana10OSH b11 Ex1 Junior BIS Qvick Susanne
175Eastern Family's Amber01OSH f12 abs   Madsen Maria
176WW'15 SW' NW' SC Cross-Bow Crest Intermezzo JW DSM10OSH b 2501 PH Adult NOM Olin Camilla
177PR&GIC Manhunter's Less is More JW DSM01OSH f 2408 Ex1 CAPIB Neuter BIS Farsø Trine Piltoft
178SP&SC SE* Ivanthes Eeenya01OSH f 03 2402 PH   Olin Camilla
181CH DK Skuld Mardola01SIA n07 Ex1 CACIB Adult NOM Qvick Susanne
182GIC Delicato von Imporio *A JW10SIA e 2103 Ex1 CACS   Olin Camilla
183WW'15 SW' NW' SC Cross-Bow Crest Intermezzo JW DSM10OSH b 2517 abs   Olin Camilla
184SP&SC SE* Ivanthes Eeenya01OSH f 03 2417 I Veteran BIS Olin Camilla
186Bertram10HCS14 I HouseCat BIS Sørensen Karin
187Dakota10HCS14 III   Sørensen Karin
188Kevin10HCS14 II   Niemann Yvonne
190DK Dan-Queen Lilje01NFO n 01 21 64 (IV)12 Ex1   Ellgaard Dorthe
191IC DK Dan-Queen Fine01NFO n 09 (II)05 Ex1 CAGCIB BIV  Ellgaard Dorthe
193GIC DK Cat2Be Friends Joey Tribbiani10RAG d 04 2103 Ex1 CACS Adult NOM Jacobsen Dorina Coco

 

© BLP 2018-2018