Katteklubben

Bestyrelsen i Katteklubben

Titel  Navn  E-mail  

Formand


Inge Nord

Lyngby 4
9370 Hals
Tlf:98 75 07 07
formand@katteklubben.com

Næstformand,
Udstillingssekretær indland,
Konsulent for
smitsomme sygdomme


Kirsten Foldager

Lovrupvej 35
6690 Gørding
Tlf. 75 17 85 84
mob. 60 31 50 61
show@katteklubben.com

Vi modtager onlinetilmeldinger til vore udstillinger foretaget via Katteklubbens hjemmeside.
Du vil modtage en autogenereret bekræftelse kort tid efter du har sendt tilmeldingen.
Hvis ikke, skal du kontakte udstillingssekretæren for at høre om din tilmelding er modtaget.
Hvis du ikke har bekræftelse ved deadline,
har vi måske ikke modtaget din tilmelding og din kat kommer ikke med på udstillingen.

Kasserer


Kirsten Ulsø
Hovedgaden 52
6534 Agerskov
Tlf: +45 74 83 33 80
Netbank reg nr. 3203
Konto nr. 1576089
kasserer@katteklubben.com

Bestyrelsesmedlem,
Chefsteward
Sekretær


Lars Seifert-Thorsen

Guldregnvej 4
4600 Køge
Tlf. 56 63 93 00
lars@katteklubben.com

Bestyrelsesmedlem,
Stambogssekretær


Susanne Qvick

Brolandvej 34
5320 Agedrup
Tlf. 26 74 20 32
stambog@katteklubben.com

Bestyrelsesmedlem,
Udstillingssekretær
udland


Dorthe Seierø Eltong

Hviddingvej 65
2610 Rødovre
Tlf. 28 13 53 09
dorthe@katteklubben.com

Bestyrelsesmedlem,
Sponsoransvarlig,
Stande,
Ammekonsulent


Inge Christine Bonefeld Nielsen

Kongebrogade 50,1
6000 Kolding
Tlf 25 36 13 29
inge@katteklubben.com

Hvis du vil have stand på en af vores udstillinger kan du tilmelde Her

Bestyrelsesmedlem,
Præmiesekretær


Helle Høybye

Skovlundvej 6
6000 Kolding
Tlf. 76 31 20 19
praemie@katteklubben.com

Bestyrelesmedlem,
Nye medlemmer,
Kokardeansvarlig


Anneth Amtkær Slot

Søndertoften 16, Hee
6950 Ringkøbing
Tlf. 97 33 55 53
anneth@katteklubben.com

Suppleant, Buransvarlig


David Ramm

Fårbækvejen 65,
7000 Fredericia
Tlf. 28 40 65 35
buransvarlig@katteklubben.com

Suppleant


Stefan Meller

Nørhedevej 14, Lyne,
6880 Tarm
Tlf. 21 44 68 48
stefan@katteklubben.com

Udenfor Bestyrelsen

Webmaster


Jesper Langkjær

Vesterbakken 15,
8600 Silkeborg
Tlf. 50 51 05 35
webmaster@katteklubben.com

Genetikkonsulent


Charly Riis

Bygvej 14
4040 Jyllinge
Tlf. 22 21 00 96
genetik@katteklubben.com